Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim

Wyszukiwanie zaawansowane

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" edycja 2024

         Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim informuje, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło nabór wniosków w ramach Programu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego. 

         Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, których adresatami są:

  • dzieci do ukończenia 16. roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 orzeczenia o niepełnosprawności - konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  • osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym albo traktowanymi na równi do wymienionych zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 100 ze zm).

         W celu zbadania rzeczywistych potrzeb mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego wymagających wsparcia w ramach powyższego programu, prosimy osoby zainteresowane o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim - Dział Pomocy Środowiskowej przy ul. Janusza Korczaka 4 w godz. od 7:15 do 15:15 tel. 56 649-87-18, tel. 56 649-87-19.


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Dariusz Andrzejewski

Data wytworzenia:
25 sie 2023

Osoba dodająca informacje

Remigiusz Kreński

Data publikacji:
25 sie 2023, godz. 08:09

Osoba aktualizująca informacje

Remigiusz Kreński

Data aktualizacji:
11 wrz 2023, godz. 10:52